راه اندازی آشپزخانه صنعتی

امروزه غذاهای فست فودی توانسته اند از محبوبیت بالایی میان مردم برخوردار باشند و این محبوبیت باعث شده که فروش رستوران های فست فودی بالا باشد و به یک حرفه پردرآمد تبدیل شوند. تنوع بالای غذایی در فست فود ها باعث شده که بتوان منوی خوبی تهیه کرد و غذاهای گوناگونی را به مشتریان ارائه داد. اگر به حرفه رستوران داری علاقه مند هستید راه اندازی رستوران صنعتی می تواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد به شرط آن که تجربه ی خوبی در این حرفه داشته باشید .

داشتن خلاقیت در این حرفه می تواند به شما کمک کند برای مثال شما می توانید منویی برای انواع نوشیدنی های مختلف تهیه کنید و در اختیار مشتریان قرار دهید .

دستگاه مرغ بریان ذغالی ۸ سیخ

مرغ بریان یکی از غذاهای لذیذ است که در فست فودی ها ارائه می شود برای تهیه این غذا در حجم بالا شما نیازمند یک دستگاه مرغ بریان ذغالی ۸ سیخ تا بتوانید به آرامی این غذا را تهیه کنید این وسیله در حجم و اندازه های مختلفی ساخته شده که شما می توانید با توجه به فروش و نیاز روزانه خود آن را تهیه کنید با وجود چرخ در این دستگاه شما میتواند به راحتی آن را در هر نقطه ای از رستوران که در نظر دارید قرار دهید .

وان شستشوی میوه

نظافت در حرفه ی رستوران داری امری بسیار مهم است که باید به آن پایبند بود برای شست و شوی انواع سبزیجات و میوه ها می توان وان شستشوی میوه تهیه کرد که بتوان به راحتی مواد را با مواد ضد عفونی کننده در آن خیساند این وسیله بسیار مقاوم بوده و در برابر آب می تواند به راحتی کارایی داشته باشد از این وسیله می توان در هتل ها و یا تالار های پذیرایی استفاده کرد.

گرمخانه گازی ۲۰۰ نفره

گرم بودن غذا یک امر بسیار مهم است زیرا هم طعم غذا را بهتر می کند و هم باعث می شود بتوان طعم و مزه غذا را بیشتر احساس کرد گرمخانه گازی ۲۰۰ نفره وسیله ای است که به این منظور طراحی شده این وسیله به صورت طبقاتی ساخته شده و شما با توجه به ظرفیت مورد نظر می توانید آن را تهیه کنید و به راحتی با آن کار کنید از این وسیله می توان در محیط های اداری و یا مدارس و یا محیط های کارخانه ای استفاده کرد.

+ نوشته شده در شنبه بیست و هشتم تیر 1399 ساعت 11:13 توسط اوا امینی بدون نظر

رستوران های کبابی که امروزه در سطح شهر وجود دارد درآمد مناسبی دارند به شرط آن که غذای مرغوب ارائه کنند .راه اندازی رستوران صنعتی یا همان کبابی می توان یک حرفه پردرآمد باشد به شرط آن که شما یک سری از عامل ها را رعایت کنید و به آن پایبند باشید برای مثال می توان از تازه بودن گوشت و مواد غذایی و یا رعایت نکات بهداشتی نام برد هم چنین شما با داشتن خلاقیت می توانید این درآمدزایی را بیشتر کنید برای مثال نصب یک تنور نانوایی در رستوران می تواند یک ایده خلاقانه باشد شما می توانید در کنار غذا نان تازه نیز سرو کنید.

اجاق کته پز ۱۰ شعله

 برای راه اندازی یک آشپزخانه ی صنعتی در ابتدا نیاز به تهیه وسایل مختلفی مانند اجاق کته پز ۱۰ شعله دارید این تجهیزات جزو تجهیزات اساسی رستوران صنعتی محسوب می شود که در ابتدای کار باید آن را تهیه کنید این وسیله پرکاربرد می تواند کته ای خوش طعم با یک ته دیگ لذیذ را به صورت قالبی به شما تحویل دهد و شما نیز به مشتریان بهترین غذا را ارائه دهید این وسیله برای رستوران هایی که در آن ها کباب و یا خورشت های ایرانی سرو می شود ضروری است هم چنین شما می توانید به کمک این دستگاه یک ته چین درجه یک نیز طبخ کنید.

سرخ کن دو لگنه ایستاده

در تمامی فست فودی ها غذاهای سرخ کرده فراوانی وجود دارد برای تسریع در فرآیند سرخ کردن و هم چنین ترد بودن و یکنواخت سرخ شدن خوراکی های مختلف مانند سیب زمینی داشتن یک سرخ کن دو لگنه ایستاده الزامی است این وسیله با طراحی زیبایی که دارد جلوه ی زیبایی به آشپزخانه ی شما می بخشد و کارایی بالایی نیز دارد این وسیله دارای روغن گیر است که روغن اضافی و مضر غذا را نیز میگیرد.

دستگاه کباب زن اتوماتیک 50 RM

 

شاید سیخ زدن کباب کاری طولانی و خسته کننده باشد اما شما با داشتن دستگاه کباب زن اتوماتیک 50 RMمی تواند سیخ های کباب را به آسانی با حجم و اندازه یکسانی آماده سازی کنید هم چنین این فرآیند کاملا بدون دخالت دست انجام می شود که همین امر باعث می شود بهداشت آشپزخانه ی شما بالا برود این وسیله در تمامی مکان هایی که قصد سرو کردن کباب را دارند قابل استفاده می باشد.

+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و ششم تیر 1399 ساعت 11:31 توسط اوا امینی