راه اندازی آشپزخانه صنعتی

ساده ترین شغل در ایران میتواند راه اندازی کترینگ برای تهیه غذای سالم ایرانی باشد که اغلب افراد با کمترین بودجه توانایی راه اندازی و تاسیس یک کترینگ را دارند، برای این کار ابتدا به ساکن باید یک فضای مناسب و ایمن برای آشپزخانه خود در نظر داشته باشید و با کمی قدرت مدیریت و برنامه ریزی می توانید به سریع ترین مرحله سود دهی برسید. در ادامه قصد داریم تا برخی لوازم اساسی که باید قبل از هرچیز در فکر تهیه آن باشید تا کیفیت غذای کترینگ خود را بالا ببرید را به شما معرفی می کنیم.

کباب پز گازی

از مهم ترین تجهیزات یک کترینگ می توان به اجاق کباب پز اشاره نمود که در مدل های مختلف در بازار قابل ارائه است، این نوع کباب پزها در مدل گازی و برقی ساخته شده و اغلب در کترینگ ها شاهد آن هستیم که از نوع ایستاده و فن دار آن استفاده می کنند که به دلیل حجم بالای تهیه غذا باید از کباب پز گازی ایستاده فن دار استفاده نمود، این نوع کباب پز ها از لحاظ قیمت و کیفیت بسیار مقرون به صرفه بوده و سرعت تهیه غذا را بالا خواهد برد.

راه اندازی کترینگ

منقل ذغالی ایستاده

قطعا طعم و کیفیت کبابی که با منقل ذغالی پخته می شود نسبت به کباب پزهای گازی و برقی بهتر خواهد بود، برای بالا بردن کیفیت کباب های تهیه شده در کترینگ خود میتوانید از منقل های ذغالی ایستاده استفاده نمایید این منقل ها با حرارت ذغال به صورت یکنواخت باعث پخت بسیار عالی و باکیفیت کباب شده و طعم فوق العاده ای به غذا می دهد، همین امر باعث آن خواهد شد که جذب مشتری به دلیل کیفیت غذا بالا برود.

اجاق گاز صنعتی

تهیه یه پرس برنج با کیفیت همیشه جز دغدغه و حساسیت آشپزها بوده و میتواند رضایت مشتریان کترینگ را براورده کند، شما میتوانید با تهیه یه اجاق گاز صنعتی به پخت سالم و صحیح برنج کمک کرده و بدون استرس بهترین کیفیت غذا را به مشتریان خود ارائه دهید ، اجاق گاز مناسب می تواند حتی بدترین نوع برنج را با نوع پختی مناسب به بهترین حالت ممکن طبخ کند، برای تهیه یک اجاق گاز صنعتی به طور حتم از حساسیت خود را بالا برده تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

منبع : تجهیزات آَشپزخانه صنعتی ابتکاراستیل

+ نوشته شده در پنج شنبه سی و یکم مرداد 1398 ساعت 1:7 توسط اوا امینی بدون نظر

برای موفقیت در یک رستوران شما باید از بهترین تجهیزات استفاده نمایید تجهیزات رستوران سنتی تمامی قطعات بزرگ و کوچک رستوران که شما برای تولید محصولات غذایی در آشپزخانه خود استفاده کنید، را شامل می شود. تجهیزات رستوران سنتی وسایل مختلفی را شامل می شود که همین وسایل و تجهیزات رستوران باعث میشود تا شما برای آشپزی و پذیرایی کردن از مهمانان خود، آمادگی کامل را داشته باشید.

تجهیزات رستوران سنتی

 

 

لوازم راه اندازی آشپزخانه رستوران

بخشی از سرمایه شما برای خرید تجهیزات رستوران صرف می شود. تجهیزاتی مانند انواع ظروف آشپزخانه،اجاق گاز چهار شعله، میز و صندلی، دیگ برنج، وسایل گرمایشی و سرمایشی،دیگ خورشت ،لباس پرسنل و… از جمله تجهیزات مهم یک رستوران سنتی هستند و شما باید بتوانید این وسایل لازم را تهیه کنید. برای این کار، باید به دنبال تامین کننده ای مناسب باشید تا این وسایل را با هزینه ای منطقی تهیه کنید تا بتواند گام موثری در مسیر موفقیت خود در این شغل بردارید.

اهمیت کیفیت تجهیزات

کیفیت محصول همیشه یکی از مسائل مهم و قابل توجه برای مصرف کنندگان بوده است، هر زمان تصمیم به خرید تجهیزات رستوران سنتی گرفتید، ابتدا قیمت ها را نسبت به کیفیت آنها مقایسه کنید و بعد اقدام به خرید نمایید،اگر می خواهید بیشتر در هزینه ها صرفه جویی کنید، می توانید بعضی از وسایل را به صورت دست دوم خریداری نمایید، البته به کیفیت و کارآیی وسایل دست دوم باید توجه کنید! بررسی و کنترل کیفیت محصول برای کسب اطمینان لازم در مورد سالم بودن و عدم وجود عیوب زیان بخش در آن برای جلوگیری از شکست زودرس،خرابی و .. می تواند عواقب ناگواری را به دنبال داشته باشد، و این مورد در انتخاب خرید شما بسیار مهم و قابل توجه است.

تجهیزات رستوران سنتی


منبع: تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1398 ساعت 20:19 توسط اوا امینی بدون نظر

از نکات مهم در راه اندازی فست فود، خرید تجهیزات آشپزخانه است که از ابعاد مختلفی دارای اهمیت میباشد، تجهیزات ساندویچی باید مناسب با نیاز شما باشد و توانایی پاسخگویی در اوج فروش را داشته باشد درعین حال نیز، هزینه آن توجیح اقتصادی داشته باشد راه اندازی ساندویچی جزء مشاغل زود بازده و ساده است که نیاز به سرمایه زیادی ندارد و در مدت زمان کم میتوانید نتیجه