راه اندازی آشپزخانه صنعتی

امروزه به دلیل مشغله های کاری متعدد و نبود زمان کافی برای پخت و پز وآشپزی کترینگ ها و تهیه غذاها توانسته اند جایگاه خوبی پیدا کنند . هرچه قدر که طعم غذا مطلوب تر و محیط جذاب تر باشد به طبع در این حرفه موفق تر خواهید بود.

راه اندازی کترینگ

اگر در هنر آشپزی مهارت دارید و به این کار نیز علاقه دارید با کمی چاشنی سلیقه میتوانید راه اندازی کترینگ را در برنامه های زندگی خود قرار دهید که این روزها درآمد نسبتا خوبی دارد.در گام نخست باید یک فهرست از نیاز های خود تهیه کنید و آن را با بودجه خود مطاقبت دهید .اگر در اقوام و آشنایان خود افراد ماهر در این زمینه دارید میتوانید با آن ها نیز همکاری کنید.

کابینت استیل

کابینت استیل یکی از انواع کابینت ها می باشد که به دلیل جنس آن به راحتی تمیز میشود و به این دلیل محبوبیت بالایی دارد .به دلیل جنسش این نوع کابینت مدت زیادی در خانه ی شما مثل روز اولش میماند و میتوان مدت های طولانی از آن استفاده کرد.و از دیگر امتیاز های مثبت این کابینت میتواند به این مورد اشاره کرد که به دلیل خنثی بودن از نظر رنگ در هر آشپزخانه ای جلوه ای زیبا ایجاد میکند.

هود صنعتی

یکی از مهم ترین عامل ها در هر آشپزخانه صنعتی  هود صنعتی است .هود نقش بسیار مهمی در نظافت آشپزخانه ایفا میکند.هود ها از نظر قدرت مکش متفاوتند که بسته به حجم کار و میزان آلودگی دارد.جنس این هود ها از فلز است برای همین به راحتی میتوان آن را تمیز کرد.

دستگاه کنتاکی

شما با داشتن دستگاه کنتاکی میتوانید انواع گوشت ها مانند مرغ یا میگو و سبزیجاتی مانند قارچ را کنتاکی کرده ودر رستوران های خود به فروش برسانید .سازوکار این سرخ کن ها به صورتی است که میتوان مقدار زیادی از گوشت را در مدت زمان کمی به آسانی و با طعم لذیذ آماده کند.

منبع : تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

+ نوشته شده در پنج شنبه سی ام خرداد 1398 ساعت 15:39 توسط اوا امینی بدون نظر

اگر میخواهید وارد شغل رستوران داری شوید و در میان رقیبان خود بدرخشید باید به یک سری از عامل ها توجه داشته باشید که ممکن است خیلی از هم شغلان شما به آن بها ندهند یا در نظر آن ها کم اهمیت جلوه کند.علاوه بر طعم مطلوب غذا و نظافت در رستوران فاکتوری که بسیار چشم نواز است تجهیزات رستوران میباشد .

تجهیزات رستوران

تجهیزات  پذیرایی رستوران نقش مهمی در لوکس بودن رستوران شما دارد و نشان دهنده ی سلیقه ی بالای صاحب رستوران میباشد.این تجهیزات شامل انواع میزها و صندلی ها با طرح های شیک و خاص و پیش پا  افتاده ترین عامل ها مثلا سبد نگهداری نان نیز میشود.

راه اندازی تهیه غذا

اگر در حرفه غذا و آشپزی مهارت دارید و میخواهید وارد این کار شوید اما بودجه شما برای بنا کردن یک رستوران کفاف نمیدهد  راه اندازی تهیه غذا میتواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد زیرا نیاز به فضای کمتری دارد از بسیاری از عوامل مثل میز و صندلی و ظروف فاکتور گرفته میشود .همین طور میتوانید بسیاری از غذاهای خانگی و محلی را آماده کنید .میتوانید در ابتدای کار برای جذب مشتری بیشتر انواع سالاد یا ماست و ترشی را به صورت رایگان در کنار غذا به مشتریان دهید.

ترولی آبچکان سیار

میتوان گفت در تمامی رستوران های بزرگ و سالن های عروسی ترولی آبچکان سیار وجود دارد. این وسیله میتواند تعداد زیادی از ظروف تمیز یا کثیف را با صرف انرژی و زمان کمتری جابه جا کند .این وسیله از نظر تعداد طبقات متفاوت است که آن به نیاز و حجم کار متقاضی برمیگردد.

سینک استیل صنعتی

نظافت ظروف حرف اول در موفقیت و کیفیت کار یک رستوران یا هتل را میزند بی شک هیچ کس تمایل به خوردن غذا در ظرف های کثیف را ندارد .سینک استیل صنعتی یک وسیله ی ضروری برای شاغلان این حرفه میباشد .این سینک ها از نظر شمار لگن ها با هم متفاوت است که مسلما هر چه تعداد بالاتر باشد ،کار هم آسان تر و سریع تر پیش میرود .

منبع: تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 ساعت 19:47 توسط اوا امینی 2 نظر

امروزه اگر به مهمان خانه های مجلل یا رستوران های لوکس رفته باشید محال است که هنگام صرف غذا،متوجه خط سلف سرویس نشده باشید. خط سلف سرویس برای هتل ها و رستوران ها مزیت و کارایی بالایی دارد که با اندکی سلیقه میتوان بهترین آن را مهیا کرد . ظاهر زیبا وتنوع بالا در این خطوط باعث محبوبیت و جذابیت بالای آن شده است .