راه اندازی آشپزخانه صنعتی

وجود یک دکور منظم و زیبا استفاده ی هوشمندانه از رنگ ها و نحوه ی درست چیدمان وسایل در سالن یک رستوران بسیار موثر است .

این که شما بتوانید از تمام فضای رستوران خود به خوبی استفاده کنید و جایی را خالی نگذارید و در عین حال مشتریان نیز احساس راحتی داشته باشند ضرورتی است که همه ی صاحبان رستوران ها باید آن را رعایت کنند.

ابزارکار آشپزخانه صنعتی

در هر رستورانی باید یک سری وسایل وجود داشته باشد تا صاحبان رستوران بتوانند راحت تر کار کنند . ابزارکار آشپزخانه صنعتی می تواند عنوان خوبی برای این وسایل باشد. شاید با خودتان فکر کنید که این تجهیزات تنها محدود به محیط آشپزخانه است اما باید این را بدانید که وسایل تزیین دکور نیز شامل این ها می شود .

شما در باید به ظاهر نیز توجه داشته باشید تزیینات غذا و سبک چیدمان وسایل بسیار پر اهمیت است .

وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه

وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه همه جا با هم مشترک نیست حتی ممکن است رستوران ها از نظر منوی غذایی با هم مشترک باشند اما در تهیه ابزارآلات با یک دیگر متفاوت باشند .

این که شما چه وسایلی را با چه کیفیتی تهیه می کنید بسته به خودتان و بودجه ی مالی شما دارد اما به شما این پیشنهاد می شود که اگر بودجه لازم را ندارید از تاسیس رستوران صرف نظر کنید منتظر بمانید تا بتوانید بهترین وسایل را با بالاترین کیفیت تهیه کنید.

انواع خمیر گیر صنعتی

حرفه ی رستوران داری تنها به سرو غذا محدود نمی شود . کافی شاپ ها و فضاهایی که تنها در آن جا کیک و شیرینی سرو می شود از محبوبیت بالایی برخوردار هستند که آن ها نیز مانند یک رستوران ، نیاز به یک سری ابزارآلات دارند . یکی از مهم ترین این وسایل انواع خمیر گیر صنعتی است که در حجم های مختلف برای درست کردن انواع خمیر با ظرفیت های مختلف طراحی شده.

با تهیه این دستگاه شما به راحتی می توانید انواع خمیر کیک و نان را تهیه کنید .

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

+ نوشته شده در شنبه دهم اسفند 1398 ساعت 12:50 توسط اوا امینی بدون نظر

رعایت نظافت و بهداشت فردی  در هر شغلی امری بسیار مهم است اما اهمیت این امر در حرفه ی آشپزی  و رستوران داری  به مراتب بیشتر خواهد بود .

این که شما با تجهیزات مناسب آشپزی کنید و محیط رستوران خود را همیشه پاکیزه نگه دارید باعث می شود که مشتریان بیشتری داشته باشید و خودتان نیز از خیالتان راحت خواهد بود زیرا وظیفه ی خود را به درستی انجام داده اید.

ملزومات افتتاح آشپزخانه

بعد از این که برای آشپزخانه ی خود یک منو تهیه کردید باید به سراغ خرید ملزومات افتتاح آشپزخانه  بروید . یک لیست تهیه کنید این کار باعث می شود که شما بتوانید با نظم تمام وسایل را تهیه کنید و چیزی را از قلم نیندازید .

برای مثال در منوی یک رستوران سنتی وسایل را به بخش های مختلفی چون اجاق گاز ، کباب پز،انواع بشقاب و... تقسیم کنید تاخوب بر چیزهایی که قصد دارید تهیه کنید تسلط داشته باشید.

لوازم راه اندازی فست فود صنعتی

غذاهای فست فودی به خوبی توانستند در میان مردم محبوب شوند و این محوبیت نه تنها از بین نمی رود بلکه روز به روز افزایش نیز پیدا می کند . اگر قصد افتتاح یک فست فودی دارید بهتر است اول به سراغ  خرید لوازم راه اندازی فست فود صنعتی بروید این وسایل شامل تمام چیزهایی می شود که شما به آن احتیاج دارید برای مثال مواد غذایی ، وسایل برای دکور رستوران ، تجهیزات آشپزخانه و ...

تهیه مواد اولیه مرغوب در غذاهای فست فودی بسیار اهمیت دارد به یاد داشته باشید که هیچ گاه برای کم کردن قیمت غذا نباید به سراغ مواد بی کیفیت بروید و با این کار سلامت مشتریان را هدف قرار دهید.

تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی

اگر بخواهیم برای تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی یک تعریف ارائه دهیم میتوانیم بگوییم تمامی وسایلی که  وجودشان دریک آشپزخانه صنعتی ضروری است و باعث آسان تر شدن کارها می شود .

فرقی ندارد که منوی رستوران شما چیست این تجهیزات برای هر نوع غذایی وجود دارد . پس شما باید بخشی از بودجه ی خود را برای خرید این وسایل اختصاص دهید.

منبع : راه اندازی آشپزخانه صنعتی

+ نوشته شده در شنبه دهم اسفند 1398 ساعت 11:58 توسط اوا امینی بدون نظر

پختن و غذاهای محلی ایرانی به همان روش اصیل می تواند بسیار محبوب باشد. این کار رستوران شما را از یکنواختی خارج می کند . هم چنین شما می توانید به سمت غذاهای دیگر کشور نیز بروید . به یاد داشته باشید شما باید این غذاها را به همان روشی که باید طبخ کنید.

تجهیزات حرفه ای آشپزخانه صنعتی

این که فضای آشپزخانه ی شما به چه اندازه باشد در خرید تجهیزات حرفه ای آشپزخانه صنعتی تاثیر گذار است هر چه قدر آشپزخانه ی شما بزرگ تر باشد شما راحت تر میتوانید ابزارآلات مختلف را تهیه کنید و هم چنین تسلط بیشتری بر روی تهیه کردن غذا خواهید داشت . تنوع بالای تجهیزات رستورانی نیز باعث شده که شما حق انتخاب داشته باشید و با توجه به موقعیت خود یک تصمیم هوشمندانه بگیرید.

ملزومات افتتاح آشپزخانه

 به غیر از از وسایلی که در محیط داخلی آشپزخانه وجود دارد شما به یک سری تجهیزات نیازمند هستید که البته اهمیت این وسایل نیز بسیار بالا است زیرا مشتری دائما با آن در تماس است این وسایل که شامل میزو صندلی و ظروف می باشد هم میتوان در دسته ی ملزومات افتتاح آشپزخانه گنجاند .

زیبا بودن و هم چنین با کیفیت بودن وسایل نیز جزو نکات حائز اهمیت است . وسایلی که در دکور یک رستوران استفاده می شود هم بسیار مهم است زیرا به فضای رستوران شما یک نظم و آراستگی می بخشد.

لوازم طبخ و گرم کردن غذا

وجود وسایلی که بتوان با آن غذا را پخت و دائم آن را گرم و تازه نگه داشت بسیار مهم است . وجود لوازم طبخ و گرم کردن غذا در هر رستورانی ضروری است فرقی نمیکند که این رستوران داخل یک فروشگاه باشد و یا هتل بالاخره شما به آن نیاز خواهید داشت زیرا نمیتوان به طور دائم حجم بالایی از غذا را گرم کرد این کار غیر ممکن خواهد بود هم چنین کیفیت غذا را نیز پایین می آورد.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

+ نوشته شده در پنج شنبه هشتم اسفند 1398 ساعت 15:56 توسط اوا امینی بدون نظر

داشتن خلاقیت و ایده های جدید در هر کاری باعث متمایز بودن و در نتیجه موفق بودن شما در آن حرفه خواهد شد .

این خلاقیت را میتوانید در منوی رستوران ، نام رستوران و حتی در دکور رستوران خود به کار بگیرید .به یاد داشته باشید که ایده ی شما تکراری نباشد و از کارهایی که ممکن است باعث آزار دیدن مشتریان شود بپرهیزید.

وسایل اولیه تاسیس آشپزخانه صنعتی

عمده سختی کار در راه اندازی یک آشپزخانه همان اول راه است این سختی بیشتر از وسایل اولیه تاسیس آشپز خانه صنعتی می آید این که شما بتوانید پول خود را هوشمندانه خرج کنید امری دشوار است اما با گرفتن مشورت از کسانی که در این حرفه موفق اند این کار نیز برای شما آسان خواهد بود.

تجهیزات پخت و پز رستوران

می توان گفت در یک آشپزخانه صنعتی مهم ترین چیز تجهیزات پخت و پز رستوران است . این وسایل است که به شما کمک می کند تا بتوانید آشپزی کنید .

علاوه برانواع فر و اجاق گاز میتوان قابلمه ها و یا انواع ماهیتابه ها را نیز عضوی از این خانواده دانست . استاندارد نبودن این تجهیزات  در کیفیت غذای شما تاثیر منفی خواهد گذاشت . پس در خرید این وسایل خساست به خرج ندهید زیرا با تهیه وسایل مرغوب این خود شما هستید که می توانید راحت تر کار کنید.

تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی

بخش تزیینات و دکور یک رستوران هم جزو قسمتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است . این قسمت را هم میتوان تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی نامید .

در نگاه اول این ظاهر یک رستوران است که توجه مشتری را به خود جذب میکند پس باید به آن رسیدگی کنید .

تمیز بودن میزها نیز امر بسیار مهمی است .شما باید فردی را مسئول این کار قرار دهید که به محض خروج مشتری ، میز را تمیز کند تا وقتی که مشتری جدید وارد رستوران می شود از تمیز بودن میز لذت ببرد.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

+ نوشته شده در پنج شنبه هشتم اسفند 1398 ساعت 14:47 توسط اوا امینی بدون نظر

برای راه اندازی یک رستوران لازم نیست که شما یک فضای بسیار بزرگ در اختیار داشته باشید شما میتوانید با داشتن یک فضای کوچک هم در این کار موفق شوید در واقع طعم غذای شما است که موفقیت شما را در این حرفه تعیین میکند اگر شما غذاهایی با طعم خوب وبا نظافت بالا تهیه کنید این اطمینان را داشته باشید که در کارتان موفق خواهید بود.

تجهیزات ضروری رستوران

فرقی نمیکند که رستوران و یا تهیه غذای شما در چه ابعادی باشد در هر حال شما برای طبخ غذا به یک سری تجهیزات ضروری رستوران نیازمند هستید.

این که شما تا چه اندازه می خواهید برای این امر هزینه کنید به خودتان بستگی دارد اما این را در نظر داشته باشید که هر چقدر از وسایل با کیفیت بالاتری استفاده کنید خودتان در کار راحت تر خواهید بود.

انواع وسایل آشپزخانه صنعتی

در هر آشپزخانه ای فرقی نمی کند که یک آشپزخانه صنعتی باشد و یا یک آشپزخانه معمولی شما به عنوان یک آشپز به انواع وسایل آشپزخانه صنعتی نیازمند هستید . آشپزی بدون وجود تجهیزات ممکن امکان پذیر نیست .

در آشپزخانه های سنتی وجود کباب پز و یا فر دیزی ضروری است و در فست فودی وجود گریل ضروری است پس از این امر میتوان نتیجه گرفت که خرید وسایل موجود در آشپزخانه به غذایی که شما قصد دارید طبخ کنید بستگی دارد.

خرید تجهیزات تالار پذیرایی

یک تالار پذیرایی نیز مانند هر شغل دیگری نیاز به یک سری تجهیزات دارد .خرید تجهیزات تالار پذیرایی نیاز به داشتن سلیقه و خلاقیت دارد زیرا برگزاری مراسم عروسی و یا جشن در این مکان باعث شده که شما بیشتر به ظاهر اهمیت دهید .

داشتن سلیقه و نظم درهر کاری حائز اهمیت است اینکه شما از وسایلی استفاده کنید که ظاهر کار شما را زیباتر کند بسیار مهم است زیرا ناخودآگاه در ذهن مشتری این فکر ایجاد می شود که شما به عنوان یک رستوران دار برای آن ها ارزش و اهمیت قائل شده اید.

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

+ نوشته شده در چهارشنبه هفتم اسفند 1398 ساعت 17:8 توسط اوا امینی بدون نظر